دوشنبه 28 خرداد 1397   04:18:32
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/12/24 سه‌شنبه
برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیران کل استانی وزارت اقتصاد در خراسان شمالی
نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در سالن جلسات گمرکات استان خراسان شمالی با حضور مدیران استانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی، در این جلسه که با حضور بهمن پور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ، صابری مدیریت امور شعب بانک ملی، یعقوبی نژاد سرپرست اداره کل امور مالیاتی، جعفری مدیریت گمرکات استان بود در سالن جلسات اداره کل گمرکات استان برگزار شد .

بهمن پور در ابتداء جلسه به تقدیر از مدیران بابت برگزاری منظم جلسات پرداخت و به ارائه اقدامات صورت گرفته در قالب 100 روز 100 اقدام که شامل صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی ، اجرای طرح خزانه داری الکترونیک ، اجرای سامانه سادا ، پرداخت اسناد خزانه اسلامی در استان ، پیاده سازی سامانه جامع امور گمرکی ، تجهیز و پیاده سازی طرح جامع مالیاتی و پیاده سازی و توسعه مالیات بر ارزش افزوده  بود پرداخت.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی در ادامه از بانک ملی بابت پرداخت اعتبارات به بنگاهها در راستای پروژه های ستاد اقتصاد مقاومتی و از بیمه ایران بابت افزایش 25 درصدی پرداخت خسارت در قالب پوشش بیمه ای تشکر و قدردانی کرد.

رضا بهمن پور به جلسه اجرای طرح ساماندهی سهام عدالت که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی بود اشاره کرد و افزود: به وسیله این سامانه در خصوص آخرین وضعیت سهامداری مشمولین ، صدور صورتحساب و امکان پرداخت مانده اقساط تسویه نشده  سهام عدالت و همچنین ارائه آخرین اخبار ، اطلاعیه ها و پاسخ سوالات متداول عموم مردم در خصوص این طرح کلان ملی قابل بهره برداری خواهد بود.

وی در ادامه از مدیران حاضر در جلسه خواست گزارش اقدامات صورت گرفته در ادارات رابه اداره کل امور اقتصادی و دارایی  ارسال تا به وزارت متبوع منعکس شود .

در ادامه جلسه صابری مدیریت امور شعب بانک ملی به مشکلات بحث بخشش سود و جرایم وام های یک میلیارد ریال به پایین اشاره کرد و درخواست آسیب شناسی از طرح فوق را داشت.

یعقوبی نژاد سرپرست امور مالیاتی استان گزارش های جلسه قبل مربوط به عملکرد اداره کل را تحویل داد و افزود: پیاده سازی طرح جامع مالیاتی و پیاده سازی و توسعه مالیات بر ارزش افزوده  به خوبی در استان صورت پذیرقته و به قسمتی از مشکلات پیش رو در قالب مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد .

در پایان جلسه جعفری مدیر کل گمرکات استان به بحث صادرات و واردات استان اشاره کرد و افزود خوشبختانه در بحث واردات که اغلب ماشین آلات خط تولید ، مواد اولیه و کالاهای واسطه ای هستند رشد خوبی داشتیم و علت کاهش صادرات را کاهش ارزش گمرکی و  تعطیلی صادرات آلومینای جاجرم اعلام کرد و از افتتاح منطقه ویژه اقتصادی در سفر رئیس جمهور محترم در فروردین ماه خبر داد و آرزو کرد جهش فوق العاده ای در بحث گمرک داشته باشیم.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir