دوشنبه 28 خرداد 1397   04:19:54
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/1/29 سه‌شنبه
لازمه رشد اقتصادی و توسعه ایلام، تلاش در جهت تحقق برنامه ها و اهداف سازمانی است
اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ایلام به ریاست علی سایه میری نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و اعضاء شورا برگزار گردید.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، علی سایه میری گزارشی از دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی با مدیران واحدهای استانی ارائه و افزود: وزارت امور اقتصادی و دارایی در سند چشم انداز خود 7 اولویت راهبردی را برگزیده است که از راهکارهای دستیابی به چشم انداز، تهیه و تدوین برنامه و اهداف در سازمان های تابعه وزارت است که در این راستا اداره کل امور اقتصادی و دارایی برنامه سال 96 خود را به تفکیک معاونت ها تهیه نموده است و سایر واحدهای تابعه در استان نیز می توانند با تهیه برنامه استراتژیک در پیشبرد اهداف و مأموریت تعیین شده سازمان متبوع و در نهایت دستیابی به چشم انداز وزارت امور اقتصادی و دارایی مؤثر باشند.

 اسفندیار محمدی از اساتید دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص اهمیت و ضرورت تدوین برنامه استراتژیک ارائه و بیان داشت: امروزه برنامه ریزی استراتژیک برای هر سازمان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و این برنامه ها معمولا برای دوره های 5 یا 10 ساله تدوین می­شوند و شامل مأموریت سازمان، چشم انداز و دورنمای کلی آن پس از طی دوره تعیین شده و اهداف و اولویت های سازمان است که موفقیت برنامه استراتژیک در گرو تجزیه و تحلیل و شناسایی فرصت ها و تهدیدها و نقاط قوت و ضعف سازمان است.

 در ادامه این جلسه یوسفی قیاسی دبیر کمیسیون هماهنگی بانک­های استان مباحثی در خصوص اهداف، مأموریت و چشم انداز بانک ها مطرح و اعلام نمود: برنامه استراتژیک برای بانک ها به صورت ملی طراحی و تدوین می شود که وظایف واحدهای استانی آن تفکیک و ابلاغ می­شود که در سه سال گذشته به اهدافی بالاتر از هدف تعیین شده  دست یافتیم.

 عیسی میرزائی رئیس شرکت بیمه ایران نیز  از تحقق اهداف این شرکت در سال گذشته خبر داد و افزود: برنامه راهبردی بیمه ایران به واحدهای استانی ابلاغ شده است و برنامه کاری شرکت بیمه ایران در استان بر اساس آن تنظیم شده است.

 امیدی مدیر کل امور مالیاتی استان ضمن بیان اهمیت برنامه راهبردی اظهار داشتند: هیچ سازمانی بدون داشتن برنامه استراتژیک قادر به فعالیت نیست و لازمه رشد اقتصادی و توسعه استان تلاش در جهت تحقق برنامه ها و اهداف تعیین شده است که شناسایی فرصت ها  و بهره گیری از آنها، همچنین شناسایی تهدیدها و رفع آنها در دستیابی به چشم انداز مؤثر است.

 مصطفائی رئیس گمرک استان نیز گزارشی در خصوص فعالیت های گمرک در سال قبل ارائه کرد و گفت: حجم ترانزیت در مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 برابر شده است و این مرز 36 درصد از مجموع صادرات به کشور عراق را در سال قبل به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: گمرک استان با بکارگیری سامانه های موجود و شناسایی و رفع مشکلات و موانع پیش رو تمام تلاش خود را در جهت تحقق اهداف و سند چشم انداز وزارت امور اقتصادی و دارایی بکارخواهد گفت.

 رشنوادی نماینده سازمان اموال تملیکی نیز به بیان مشکلات و شرایط حاکم بر این سازمان پرداخت و گفت: برنامه استراتژیک سازمان اموال تملیکی در حال تدوین است که در صورت ابلاغ، برنامه کاری این واحد بر اساس آن تدوین و ارائه خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir