شنبه 31 شهريور 1397   23:17:41
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/7/19 چهارشنبه
وزیر خارجه تانزانیا با وزیر اقتصاد کشورمان دیدار کرد
وزیر امور خارجه تانزانیا با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، وزیر اقتصاد کشورمان طی سخنانی در جمع خبرنگاران پس از پایان این دیدار که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با بیان اینکه دو کشور ایران و تانزانیا تمایل جدی به توسعه روابط اقتصادی دارند، اظهار داشت: بر اساس مذاکرات به عمل آمده در این دیدار و در صورت توافق نهایی، زمینه توسعه همکاری های دو کشور از طریق صدور خدمات فنی مهندسی و صدور کالاهای صنعتی ایران به تانزانیا فراهم می آید.

کرباسیان همچنین در ادامه یکی از پیش نیازهای توسعه روابط دو کشور ایران و تانزانیا را، حل مسایل مربوط به وام 78 میلیون دلاری جمهوری اسلامی ایران به این کشور دانست. 

وی با اشاره به اینکه در دیدار امروز، بازپرداخت "اصل" وام پرداختی، مورد بحث دو کشور قرار گرفته است، گفت: صندوق بین المللی پول، از آنجا که کشورهایی چون تانزانیا جزو کشورهای بدهکار تلقی می شوند، به کشورهای طلبکار توصیه کرده که وام ها را ببخشند و کشورهای oecd  هم وام های خود را بخشیده اند ولی برای ما این امر میسر نیست و حداقل باید اصل وام خودمان را که در سال های پیشین پرداخت شده را پس  بگیریم.

مسعود کرباسیان افزود: خوشبختانه امروز در خصوص تعیین یک جدول زمان بندی برای بازپرداخت طلب ایران با طرف تانزانیایی به توافق رسیدیم و امیدواریم در هفته های آتی، هماهنگی نهایی در این خصوص به عمل آید.

وی با بیان اینکه این امر مقدمه خوبی برای همکاری های بعدی است اظهار داشت: خوشبختانه به همت وزارت جهاد کشاورزی، زمینه کشت فرا سرزمینی در تانزانیا در زمین های اجاره ای 90 ساله فراهم شده که این گونه همکاری ها قابل توسعه است.

این گزارش حاکی است، "آگوستین ماهیتا" وزیر امور خارجه تانزانیا نیز طی سخنانی در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر علاقه و عزم جدی مسئولان کشور متبوع خود برای توسعه همکاری ها با ایران، از کمک ها و توجه و مساعدت جمهوری اسلامی نسبت به رفع مشکلات این کشور و صرف نظر از سود وام پراختی، قدردانی کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir