دوشنبه 23 مهر 1397   15:13:34
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/8/22 دوشنبه
صدور تضمین دولت برای 16 طرح سرمایه گذاری خارجی خراسان رضوی در سال 96
سید مهدی رمضانی که در جلسه سیاست گذاری ورفع موانع سرمایه گذاری استان با حضور سرپرست حوزه اقتصادی وسرمایه گذاری استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی در سالن خیام اداره کل امور اقتصادی ودارایی سخن میگفت با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی از لحاظ تعداد طرح های سرمایه گذاری در کشور مقام اول را دارد بیان داشت: در سال جاری 22 طرح سرمایه گذاری خارجی استان ، درهیات سرمایه گذاری خارجی مطرح شده که 16 مورد آن به تصویب رسیده و شش طرح باقیمانده به مبلغ 448 میلیون دلار در انتظار تصویب و ارسال مجوز به استان می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی، مدیر کل امور اقتصادی ودارایی  با اشاره به اینکه میزان تکلیف شده سالانه جذب سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کل کشور 15 میلیارد دلار است اظهار داشت: سهم استان خراسان رضوی از این رقم یک میلیارد دلار تعیین شده است.

دکتر رمضانی با ارائه گزارشی از روند جذب سرمایه گذاری خارجی استان گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان ماه 128 میلیون دلار سرمایه خارجی به استان وارد شده که 94 میلیون دلار از آن بدون تضمین دولت و35 میلیون دلار با تعهد دولت می باشد.

ایشان مبلغ مصوب سرمایه گذاری خارجی استان تا آبانماه سال جاری را 578 میلیون دلار اعلام کرد وافزود: این رقم در سال گذشته 162 میلیون دلار ودر سال 94 این عدد 32 میلیون دلار بوده است.

وی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص جذب منابع مالی خارجی (فاینانس) در استان وتبیین فرایندهای مربوطه از دستگاههای اجرایی خواست با جدیت بیشتری در خصوص معرفی پروژه های نیازمند فاینانس و جذب سهم مناسب از آن برای استان اقدام نمایند.

در ادامه سرپرست حوزه اقتصادی وسرمایه گذاری استانداری نیز با تاکید بر حمایت بیشتر از سرمایه گذاران گفت: هدف از حضور سرمایه گذاران خارجی به استان ورود سرمایه هایی است که اشتغال زا وهمراه با ورود تکنولوژی روز دنیا به کشور باشد.

در ادامه جلسه مسائل و مشکلات سرمایه گذاران خارجی از سوی آنان مطرح و پاسخ لازم توسط دستگاههای اجرایی ذی ربط ارائه گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir