پنجشنبه 27 دي 1397   07:15:58
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/22 شنبه
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان: بهبود فضای کسب و کار با رفع موانع سرمایه گذاران رخ می دهد
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان در نشست بررسی چالش های سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر با رویکرد سرمایه گذاری و احداث نیروگاههای خورشیدی که با حضور مدیرعامل شرکت توسعه انرژی سان فارمینگ منطقه آزاد انزلی و مدیریت پروژه ایران شرکت سان فارمینگ آلمان برگزار شد بر نقش دستگاه های اجرایی در تسهیل امر سرمایه گذاری در گیلان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان، منصور مولایی پور با اشاره به رتبه بالای ایران در حوزه فضای کسب و کار اظهار کرد: باید مشکلات و موانعی که موجب چنین رویکردی از سرمایه گذاران می شود را رفع کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان با بیان اینکه بوروکراسی طولانی مدت یکی از مشکلاتی است که سبب چنین رویکردی شده گفت: باید بتوانیم تا جایی که ممکن است سیستم اداری وقتگیر را از جلوی پای سرمایه گذاران برداشت و با تسهیلگری موجب رغبت حضور سرمایه گذاران در کشور و استان شد.

مولایی پور با اشاره به حضور یک شرکت سرمایه گذار آلمانی برای حضور در حوزه انرژی های تجدید پذیر در گیلان از دو سال پیش گفت: هنوز این سرمایه گذاری به دلیل برخی مشکلات هنوز نتوانسته است به نتیجه برسد، در حالیکه باید چاره اندیشی کرد و موانع را حذف کرد.

وی تاکید کرد: تامین نشدن زمین لازم سبب شده که  برنامه های شرکت فوق بدون نتیجه باقی بماند در حالیکه انتظار می رود همکاری دستگاه ها موجب حمایت و افزایش سرمایه گذاری ها در گیلان شود. مولایی پور افزود: بهبود فضای کسب و کار با همین حمایت ها و همکاری ها رخ می دهد و ثمره آن به استان و کشور در اشتغالزایی و درامدزایی بازمی گردد.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی گیلان گفت: بهبود فضای کسب و کار با رفع موانع و گره هایی که پیش پای سرمایه گذاران گذاشته می شود، رقم می خورد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir