سه‌شنبه, 1 مرداد 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ 
  • کد خبر : ۱۸۱۵۳۶
ارزش صادارت خوزستان در كشور دوم است
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: صادرات خوزستان از نظر ارزشی رتبه دوم کشور را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیر کل گمرک خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صادرات گمرکات استان خوزستان از نظر وزنی رتبه سوم و از نظر ارزشی رتبه دوم کشوری را از آن خود کرد.

محسن کاویانی در مصاحبه با خبرنگار مهر ادامه داد: خوزستان در بخش واردات از نظر وزنی رتبه اول و از نظر ارزشی رتبه سوم را دارد این امر به این علت اتفاق افتاده که تردد در استان خوزستان بیش از استان‌های دیگر است و هماهنگی بیشتری در مورد برخی مسائل میان مسئولان مربوطه وجود دارد.

کاویانی همچنین با بیان اینکه استان خوزستان امسال از لحاظ قانون بودجه نیز رتبه اول درآمدی کشور را دارد، افزود: این نشان می‌دهد که مسئولان نگاه ویژه ای به این استان دارند و جای امیدواری وجود دارد که در خوزستان بتوان رونق تولید را مشاهده کرد.

نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در خوزستان با یادآور شدن اینکه درآمدهای کشور از محل درآمدهای مالیاتی ۹۰ درصد است که در استان‌های مختلف متفاوت است، سهم درصد درآمدهای مالیاتی از درآمدهای استان خوزستان را ۹۱ درصد اعلام کرد.

کاویانی توضیح داد: در سال گذشته، ۹۷ درصد مالیاتی محقق شده که عدد خوبی است و امیدواریم امسال عددی بالغ بر ۱۵۳ هزار میلیارد تومان که در بودجه عدد مالیاتی دیده شده و معادل ۹۱ درصد بودجه کشور است، در بخش عمومی محقق شود.

وی افزود: استان خوزستان در بخش مالیات ستانی عملکرد خوبی داشته و توانسته با عدد ۴۷۰ میلیارد تومان مازاد درآمد استان خوزستان را محقق کند هر چند از نظر بودجه‌ای، ۹۷ درصد درآمدها محقق شده اما نسبت به درآمدهای مصوب استانی خوزستان ۱۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان ابراز امیدواری کرد که کارنامه مالیات استانی که بنا به گفته وی درآمدهای استان هست به طور کامل محقق شود.

کاویانی در ادامه بر برنامه ریزی برای تحقق شعار امسال و حمایت این دستگاه از رونق تولید تاکید کرد و گفت: برای برنامه رونق تولید یک پکیج در بخش‌های مختلف اقتصادی شامل گمرکات، بانک‌ها، بیمه‌ها تعبیه و در وزارت اقتصاد نیز برنامه‌های خوبی تعریف شده است که به طور قطع در سال ۹۸ عملی می‌شوند.

بنا به گفته وی این تصمیم وجود دارد که در برنامه بانک‌ها از امکانات و تسهیلات بانک‌ها در رونق تولید استفاده شود و در بخش گمرکات در خصوص تسهیلات ترخیص کالا ورود شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0