سه‌شنبه, 1 مرداد 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ 
  • کد خبر : ۱۸۱۵۵۸
اعطای معافیت های مالیاتی به بنگاه های اقتصادی سیل زده خوزستان
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: در بخش مالیاتی، معافیت هایی به واحدها و بنگاه های اقتصادی و تولیدی سیل زده داده می شود که این واحدها در حال شناسایی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل گمرک خرمشهر اظهار داشت: خوزستان از نظر وجود ظرفیت‌های پنهان و پیدا، جایگاه مهمی در کشور دارد؛ با توجه به منابع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی، اهمیت خوزستان برای کشور دو چندان است.

محسن کاویانی افزود: خوشبختانه در بخش درآمدهای استان، سال گذشته موفق شدیم درآمدهای استانی را با ۹ درصد افزایش به عدد چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

کاویانی تصریح کرد: علاوه بر این ۴۷۰ میلیارد تومان مازاد درآمد داشتیم که بخش عمده آن پس از انجام سازوکارهای قانونی به استان بر می‌گردد و صرف پرداخت حقوق کارمندان دولت و طرح‌های عمرانی در استان می‌شود.

نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در خوزستان عنوان کرد: درآمدهای استان پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی دارد.

وی یادآور شد: همین عدد را وقتی با بودجه اختصاصی سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای خوزستان مقایسه کنیم بیانگر اهمیت زیاد خوزستان برای کشور است که ما رتبه نخست درآمدی کشور هستیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: از نظر درآمدهای گمرک سال گذشته خوزستان هفت میلیارد دلار واردات و هشت میلیارد دلار صادرات داشت که در مقیاس کشوری ۴۳ میلیارد دلار واردات و ۴۵ میلیارد دلار صادرات داشتیم.

کاویانی اضافه کرد: درآمدهای استان از محل گمرکات خوزستان، سال گذشته دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود و گمرک بندر خرمشهر به تنهایی ۳۳۰ میلیارد تومان وصولی داشت که رقم بسیار خوبی است.

وی یادآور شد: بخشی از درآمدهای گمرک بندر خرمشهر را در قالب قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌های استان اختصاص می‌دهیم و اگر رونقی را در این شهر می‌بینید بابت سهم عوارضی است که از طرف گمرک خرمشهر پرداخت شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به شعار سال ۹۸ گفت: برنامه‌هایی در مجموعه وزارت اقتصاد و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برای رونق تولید در راستای شعار سال تدارک دیده شده است.

کاویانی افزود: تلاش می‌کنیم با هماهنگی استاندار، بسته جامعی برای رونق اقتصاد استان با استفاده از نقش آفرینی همه زیرمجموعه‌های وزارت اقتصاد در استان داشته باشیم.

وی بیان کرد: در بخش مالیاتی معافیت‌هایی به واحدها و بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی سیل زده داده می‌شود که در قانون مالیات‌های مستقیم چنین چیزی هم پیش بینی و این واحدها در حال شناسایی هستند.

کاویانی در پایان گفت: در بخش گمرک، تسهیلاتی برای تسریع در ترخیص کالا داده می‌شود و برنامه ریزی هایی برای چابک سازی در نظر داریم.

در این آیین علی سلیمانی به عنوان سرپرست گمرک خرمشهر معرفی و از زحمات عارف باوی مدیرکل قبلی گمرک خرمشهر قدردانی شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0