يکشنبه, 27 مرداد 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۸۱۷۳۷
همدان بهشت فرصت های سرمایه گذاری است
جمالی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری سازمان سرمایه گذاری خارجی و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت: همدان بهشت فرصت های سرمایه گذاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، جلسه کارگروه تأمین مالی سرمایه گذاری استان همدان با حضور سید ناصر محمودی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، جمالی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، پور مجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ منابع استانداری همدان و مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران استان همدان، برگزار شد.

 

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ضمن تقدیر از مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان به منظور برگزاری جلسه نقشه راه تأمین منابع ملی استان همدان به عنوان استان پیشگام در این امر در کشور، این اقدام را امری مثبت برای استان همدان دانست و افزود: این اقدام نسبت به سایر استانها متفاوت است و می تواند سرآغاز خوبی در استان و کشور باشد.

وی در ادامه خواستار حضور مستمر فرمانداران و بخشداران در این جلسات شد و بیان گفت: تهیه پیش نویس در خصوص نقش مهم فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان در‌ پیگیری امور مربوط به سرمایه گذاری در استان  اقدام مهمی است.

جمالی در ادامه ضمن اشاره به ارتباط مستقیم موضوع سرمایه گذاری با جرائم در دادگاه ها و مراجع قضایی و نیز اهمیت نقش اقتصاد در کاهش بزهکاری در کشور، گفت: مسائل اقتصادی و نقش کمک رسانی آن در سایر حوزه های امنیتی و سیاسی کشور اهمیت بارزی دارد.

وی با تأکید بر همت همگانی در جهت رونق توسعه اقتصادی در استان و هدفمند بودن در این زمینه، خاطر نشان کرد: تهیه نقشه راه تأمین منابع مالی به صورت کاملا شفاف برای تمامی استان ها امری ضروری است.

 

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، با اشاره به قرارگرفتن استان همدان در مسیر جاده ابریشم و جایگاه مهم این استان در سطح کشور به لحاظ اقتصادی، ابراز داشت: نقش فعال نمایندگان استان همدان در مجلس باید در نظر گرفته شود و اطلاعات به روز و کامل جهت معرفی این استان در سطح کلان نیز  به آنان ارائه شود.

 

وی مطالعه روزانه در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری را امری ضروری دانست و افزود: همدان بهشت قطب های سرمایه گذاری در کشور است و با اشاره به اقلیم های متفاوت در استان همدان یادآور شد: بهره گیری از صنعت توریسم و گردشگری سلامت برای جذب سرمایه گذار در این حوزه امری مهم محسوب می گردد.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، در پایان با تأکید بر اجرایی شدن آیین نامه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ها اظهار داشت: لایحه مشارکت عمومی و خصوصی برای طرح های زیربنایی باید در دستور کار قرار گیرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0