يکشنبه, 27 مرداد 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ 
  • کد خبر : ۱۸۱۷۵۱
بررسی احداث نیروگاههای خورشیدی در جلسه مركز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان شرقی
جلسه بررسی احداث دو نیروگاه خورشیدی هر کدام به توان و ظرفیت 10 مگاوات و نیز احداث مزرعه خورشیدی در زمینی به مساحت 1000 هکتار در آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، این جلسه با حضور جهانگیری، معاون اقتصادی استانداری، علی اصغر عباس زاده مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، روسا، مدیران و نمایندگانی از دستگاهای اجرایی ارائه دهنده خدمات سرمایه گذاری شامل؛ شرکت شهرک های صنعتی، محیط زیست و برق منطقه ای استان در محل استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شد.

در این جلسه علی اصغر عباس زاده مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری به لزوم توسعه صنعت نیروگاههای خورشیدی و نیز نیاز جامعه به آن، خواستار جدیت دستگاههای اجرایی ارائه دهنده خدمات سرمایه گذاری در راستای ارائه مجوزات لازم شد و ارائه مشوقات لازم قانونی برای سرمایه گذار جهت دلگرمی بیش از پیش سرمایه‌گذاران این بخش را خواستار شد.

وی افزود: استفاده از انرژی پاک در سراسر جهان به طور روز افزونی در حال رشد است و ایران نیز به فکر استفاده از انرژی های پاک مثل انرژی خورشیدی می باشد.

عباس زاده با اشاره به اینکه سرمایه گذاری و رشد نیروی کار اثر معنی دار و مطلوبی بر رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه دارد گفت: باید تمام سعی و تلاش خود را در راستای حل مسائل و مشکلات سرمایه گذاری انجام دهیم. شایان ذکر است مقرر شد دو نیروگاه خورشیدی هرکدام با توان 10 مگاوات در سریعترین زمان ممکن اجرایی گردیده و به موازات آن کارهای مربوط به مزرعه خورشیدی اعم از ارائه مجوزات به پیش برود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0